עשו לנו לייק    1-700-722-772  
חייגו אלינונווטו אלינו

פארק הירקון

פארק הירקון

פארק הירקון המוכר גם בשמו הרשמי כ"גני יהושוע" על שם מי שהיה ראש העיר תל אביב יהושוע רבינוביץ. הפארק משתרע לאורך נחל הירקון משכונת הדר יוסף בצפונה של תל אביב, עד לשך הירקון לים התיכון. שטח הפארק כולו 3500 דומנים שכוללים שטח מיוער רחב ידיים, מדשאות מטופחות גדולות, מתקני שעשועים, פינת חי, תיאטרון חצוב, אגם מלאכותי וגנים ייחודיים. מלבד האפשרויות הרבות לעיסוק בפעילות ספורטיבית מגוונת מרכיבת אופניים, ריצה, הליכה, שייט סירות באגם, משחקי כדורגל וכד', משמש הפארק גם לבילויים ואטרקציות שונות למשפחות ולילדים. בנוסף, בפארק מתקיימים לעיתים תכופות מופעי מוסיקה גדולים.

טיולים בפארק הירקון

אחת מהמטרות שליוו את כל האדריכלים השונים במהלך השנים מאז הקמתו של הפארק ב1929 ע"י מאיר דיזינגוף הייתה שהפארק יהיה יפה ויכלול מסלולים שונים למטיילים הן מתוך תל אביב והן מחוצה לה.  כך הוגדרו מספר אתרים במתחם הפארק בהם ניתן לסייר ולבקר.

ניתן לטייל בפארק כאמור בדרכים מגוונות בנוסף להליכה רגלית, כמו אופניים, וסגווי. כחלק מטיול סגווי בתל אביב או כטיול סגווי בפארק הירקון באופן נפרד.

טיולי סגווי בפארק הירקון

במסגרת טיולי סגווי בפארק הירקון תוכלו לבקר במספר אתרים מיוחדים בפארק ולתכנן בניהם את המסלול- לעצור ליד כל נקודה לקבל הסבר קצר להצטלם ולהמשיך.

  • במתחם שבע התחנות מצויים שרידים של 7 טחנות קמח מהמאה ה19 ששרדו ומסביבם הודות למיקום מאחורי סכר המים שמאפשר למים הרבים הזורמים בירקון להיאגר ניתן ליהנות מנוף מרהיב של המים המדשאות והשרידים ההיסטוריים.

 

  • עוד נקודה היסטורית ניתן למצוא בתל נפוליאון. שמסיפורי ההיסטוריה הקים בה המצביא הצרפתי את  המחנה שלו  בעת המצור על יפו, בשנת 1799. אך ההיסטוריה של המקום  הממוקם בפארק מדרום לנחל הירקון וממזרח לנחל איילון מתחיל כבר לפני 4700 שנה- בתקופה הכנענית. התל משתרע לגובה 38 מטרים מעל לגובה פני הים על שטח של 70 דונמים.  למרגלותיו הוקמה חווה חקלאית שתלמידים ותושבי תל אביב אחראיים עליה.
  • בגדה הצפונית של הירקון שבה ממוקם השפך לים בסמיכות לתחנת הכוח רידינג מצוי תל כוראדי שמכונה גם בשם תל א-שוני. במקום שרידים של שתי מצודות עתיקות מתקופת המלכים שמלכו בישראל.
  • במרכזו של פארק הירקון ממוקם האגם המלאכותי, שמשתרע על פני שטח של 80 דונמים ונחפר בשנת 1975 לעומק של 180 סנטימטרים. באגם חיים דגים ועופות ובנוסף מתקיימת בו פעילות שייט בסירות משוטים פדלים ומנוע בתשלום.
  • גן הסלעים משתרע על פני שטח של 40 דונמים שבהם סלעים שונים מכל רחבי הארץ כמו סלעי גיר מאזור הכרמל, סלעי גרניט מהרי אילת וכד'. בנוסף לסלעים השונים מינים שונים של צמחים.
  • לצד גן הסלעים מצוי גם הגן הטרופי בשטח של 20 דונמים ובו צמחיה טרופית מגוונת , חממת סחלבים ובריכות מים לדגים ולעופות.
  • הגן השלישי בגנים המלאכותיים שנוצרו בפארק הוא גן הקקטוסים שבו מצויים מני קקטוסים שונים מרחבי העולם על שטח של 30 דונמים.

 

כמעט לכל אורכו של הפארק ניתן לבחור האם לעצור לפיקניק ומנוחה. בפארק נקודות שונות בהן ממוקמים שירותים ציבוריים וכן ברזיות מים.

טיולי סגווי בתל אביב

במידה ותבחרו לטייל ברחבי העיר אין ספק שמעבר בפארק הירקון יהיה החלק הפותח או הסגיר של הטיול שלכם. במידה ותתחילו בצפון ותעברו בפארק לעבר נמל תל אביב וממנו לאורך הטיילת דרומה עד ליפו תוכלו לעבור בנקודות שונות לאורך המסלול בהתאם לנושא הכללי שתבחרו לטיול כולו- וכמובן תוכלו להתחיל מהדרום- מיפו או מהטיילת ולנסוע לאורך הים ולחבור לפארק הירקון בדרך חזרה מהנמל לכיוון צפון. חלקים רבים בפארק מוצלים אך חשוב להתייחס לביקור בפארק כאילו ביקרתם בים מבחינת הכנה מראש, שימוש בתכשירי הגנה מפני השמש ובחירת הלבוש.

נכון שהבחירה בסגווי מהנה במיוחד וכנראה שלא תזיעו כשם שהייתם לו הטיול כולו היה ברגל או באופניים אך הלחות והחום בתל אביב עושים את שלהם גם בעת מנוחה וחשוב לקחת זאת בחשבון, ולהצטייד בכמות גדולה של מים.

לבחירת מסלולים ונושאים לטיולים בסגווי בתל אביב או לסיור סגווי בפארק הירקון המומחים של סגווי בעיר ישמחו לעמוד לרשותכם לכל שאלה או פניה.

כל מה שתצטרכו לעשות הוא רק להקליק פה

סגווי בפארק הירקון

אודותינו

בחברתינו הוקמה על מנת לתת לאנשים "לטעום" מנופיה הקסומים של הערים הגדולות ירושלים ותל אביב -יפו יחד עם הדרכה מרתקת ומעניינת של מורי דרך מהשורה הראשונה .

הגבלות על המכשיר

המכשיר אינו מתאים לנשים בהריון

ולא לילדים מתחת לגיל 16

פרטי יצירת קשר

דרך חברון 57, ירושלים 
1-700-722-772
פקס: 072-222-4015
[email protected]