עשו לנו לייק    1-700-722-772  
חייגו אלינונווטו אלינו
  • סיור בנחלאות בירושלים
  • סיור סגווי בנחלאות ירושלים
  • סיורי סגווי בנחלאות העיר ירושלים
  • סיור בנחלאות

סיור בנחלאות

סיורי סגווי בשכונת נחלאות מהווים את אחד מסיורי הסגווי המתקיימים על ידינו לאורך כל ימות השנה בירושלים. סיור זה מותאם לכל אחד ואחת מביניכם מגיל 16 ואילך, וניתן לקיים אותו במגוון רחב של מסגרות, החל מטיול זוגי או משפחתי בירושלים, דרך סיורי סגווי בנחלאות לעובדי חברות, ארגונים ועסקים, ועד לסיורי סגווי משותפים לקבוצת חברים מהתיכון, מהצבא וכדומה. סיור בנחלאות מזמן לכם מפגש עם העבר, ההווה והעתיד של ירושלים, והוא נחשב לאחד ממסלולי החובה לכל אחד ואחת מביניכם המבקר בירושלים מסיבה כזו או אחרת. 

מספר מילים על שכונת נחלאות

שכונת נחלאות היא למעשה הגדרה כוללת למספר שכונות ותיקות הממוקמות בלב ירושלים. מרבית השכונות באזור נחלאות נבנו בסוף המאה ה-19 ותחילת המאה ה-20, כאשר רוב השכונות בנויות כשכונות חצר אשר אפיינו את הבנייה היהודית באותם שנים, בהן מבני מגורים נמוכי קומה שלכל אחד מהם חצר משותפת. השכונות הראשונות באזור נחלאות נבנו על אנשי היישוב הישן של ירושלים כחלק מתהליך היציאה מהחומות ואילו יתר השכונות הוקמו בעיקר על ידי בני עדות המזרח אשר הגיעו ארצה בסוף המאה ה-19 ותחילת המאה ה-20. באזור נחלאות ממוקם שוק מחנה יהודה המפורסם הגובל בשכונת מחנה יהודה שאף הינה נמנית על אחת משכונות נחלאות, תיאטרון פרגוד ה-ותיק ומספר גדול של בתי כנסת שכל אחד מהם שימש כבית הכנסת המרכזי של הקהילות היהודיות השונות אשר התגוררו באזור. 

סיור סגווי בנחלאות 

אנחנו בחברת "סגווי בעיר", מקיימים לאורך כל ימות השנה סיור בנחלאות במסגרת סיורי סגווי בירושלים, כאשר לכל סיור נלווה מורה דרך המאפשר למשתתפי הסיור להיחשף לסיפורים הקטנים והגדולים אשר ליוו את הקמתן של השכונות השונות באזור נחלאות. משך סיור בנחלאות אורך כשעתיים וחצי ואורכו כ-10 ק"מ.

מסלול הסיור:

התחלה בשכונת אבו טור, ממשיך אל גיא בן הינום, בריכת הסולטן ומשם אל תצפית על משכנות שאננים.
משם נעלה לאורך החומה המערבית של העיר העתיקה אל שער יפו, ממנה נמשיך לאורך החומה הצפונית עד לכיכר צה"ל. מכיכר צה"ל משם נעלה על רחוב יפו, ממנו נתחבר לשוק הפתוח ונסתובב בסימטאות הצרות של שכונת נחלאות: ספניולים ואשכנזים, חסידים ומתנגדים, כורדים ותימנים – כולם מתרכזים באחת השכונות הציוריות והיפות ביותר בארץ.
דרך שכונת אבן ישראל נחזור אל מרכז העיר, נעלה על מדרחוב בן יהודה עד לכיכר ציון.

סיור בנחלאות – היסטוריה, הווה ועתיד במסלול אחד

סיור סגווי בנחלאות, מאפשר מעבר חופשי ונוח בסמטאות הצרות והציוריות של חלק מהשכונות הנכללות באזור נחלאות, כאשר המעבר בהן מאפשר למשתתפי הסיור להתרשם מהאדריכלות הייחודיות אשר אפיינה את השכונות הוותיקות ביותר באזור. כמו כן, הסיור המודרך בנחלאות מאפשר למשתתפיו להיחשף לסיפורים הקטנים אודות תושבי השכונות הוותיקות מסוף המאה ה-19 ותחילת המאה ה-20. במהלך הסיור, המשתתפים יוכלו להתרשם גם מהעבודות השונות המתבצעות ברחבי אזור נחלאות וזאת במסגרת ההתחדשות העירונית של האזור בכלל ושימור אתרים ומבנים בפרט ברחבי השכונות הנכללות באזור. הסיור אורך כשעתיים והוא כולל עצירות במספר נקודות לאורך המסלול לצורך שמיעת סיפורים מרתקים על היווסדן של השכונות והאנשים אשר התגוררו בה לפני יותר מ-100 שנים.

למי מיועד הסיור?

סיור בנחלאות במסגרת סיורי הסגווי המתקיימים על ידינו באזור, מיועדים לכל אחד ואחת מביניכם מגיל 16 ואילך (שזה למעשה הגיל בו ניתן לרכב על גבי הסגווי). סיורים אלו אורכים כשעתיים לערך, ולכן, ניתן לקיים אותם במסגרת כל ביקור כזה או אחר שלכם בירושלים. הסיור המודרך מיועד בעיקר לקבוצות ומשפחות, אך בהחלט ניתן לקיים אותו גם כסיור רומנטי לזוגות אוהבים בסמטאות הצרות של השכונות הוותיקות. 

אנחנו בחברת סווגי בעיר, מתמחים בסיורי סגווי בירושלים, כאשר מסלול סיור בנחלאות בהדרכתנו מהווה את אחד משבעת מסלולי הסיור שלנו ברחבי העיר. 
החוויה התיירותית הנלווית לכל סיור סגווי אותו אנו מקיימים בירושלים, מובילה לכך שקהל לקוחותינו חוזר אלינו בכל פעם מחדש לגלות מסלול סיור סגווי אחר בעיר. 

אם גם אתם מעוניינים לחוות את ירושלים בדרך קצת אחרת וליהנות מסיור מודרך המאפשר לכם להיחשף לסיפורים הקטנים והגדולים אודות השכונות באזור נחלאות ותושבי השכונות לאורך השנים, זה הזמן ליצור עימנו קשר וליהנות מסיור סגווי מרתק ומלהיב העובר בכל אחד מהאתרים המרכזיים של אזור נחלאות.

הסיורים המודרכים שלנו מותאמים לקבוצות, משפחות וזוגות והם מאפשרים לכל אחד ואחת ממשתתפי הסיור ליהנות מחוויה תיירותית מלהיבה ובלתי נשכחת.


משך הסיור
 - שעתיים וחצי.

אורך הסיור - כעשרה קילומטר.

 

אודותינו

בחברתינו הוקמה על מנת לתת לאנשים "לטעום" מנופיה הקסומים של הערים הגדולות ירושלים ותל אביב -יפו יחד עם הדרכה מרתקת ומעניינת של מורי דרך מהשורה הראשונה .

הגבלות על המכשיר

המכשיר אינו מתאים לנשים בהריון

ולא לילדים מתחת לגיל 16

פרטי יצירת קשר

דרך חברון 57, ירושלים 
1-700-722-772
פקס: 072-222-4015
[email protected]