עשו לנו לייק    1-700-722-772  
חייגו אלינונווטו אלינו

במקום רק לדבר על יפו – מגיעים ומטיילים!

יפו, אחת מהערים העתיקות בישראל ובעולם כולו. נהוג לטעון שהיא קיימת כ 4000 שנה אך מקורות היסטוריים מצביעים על אזכורים של יפו כבר בימי הפרעונים ושמה מצוין לא פעם גם בתנ"ך. אך למרות הוותק הרב של יפו העיר עצמה נחשבת לעיר מודרנית ותוססת ולא מחזיקה בין מבניה עתיקות רבות בעיקר מפני ריבוי הכובשים ששלטו בה שהרסו כל אחד את המבנים הקודמים להם. הייחוד של יפו מתבטא בשילובים הרבים שהיא מגלמת בתוכה. גם השילוב בן הישן לחדש , שילוב תרבותי, שילוב בין דתות שונות, שילוב קולינרי בין מאכלים מסורתיים ומסעדות שף, שילוב של עיר תעשייתית ועיר נמל וכמובן החיבור שלה לעיר תל אביב שמשפיע רבות גם הוא על הווית המקום.

יפו נחשבת לאחת מערי התיירות הנחשקות בעולם וככזו, הטיולים והסיורים שניתן לעשות בה ימצאו מקום לכל אחד שיוכל למצוא בה עניין רב. ננסה להציע נקודות חובה לביקור בעיר שיעבירו את הקסם המיוחד שלה וישאירו אתכם עם טעם של עוד.

איפה מתחילים?

את הטיול ביפו כדאי להתחיל במתחם התחנה- שחידש את תחנת הרכבת שפעלה ב1948 בעיר. במתח חדיש ומודרני ששחזר את התחנה הישנה הוקמו גלריות וחנויות מעצבים לצד מסעדות בארים ובתי קפה. ניתן בהחלט להתחיל במתחם את הסיור וניתן גם לסיים אותו באותו המקום ולשלב ארוחת ערב או בילוי באחד מהבארים.
בפינת רחוב ירושלים ורחוב אילת במרכזה של השדרה נוכל להבחין במבנה בעיצוב של אנייה שנבנתה ב1921 וממנה התחבר כבל מתח גבוה לתחנת הכוח שמוקמה ברחוב החשמל הסמוכה. ביפו חיו וחיים עד היום תושבים ערבים רבים וחיבור העיר לחשמל שכלל גם את היישוב הערבי הפך את יפו לעיר הערבית הראשונה שחוברה לחשמל.
מכאן נמשיך לכיוון דרום במעלה שדרות ירושלים כשבצד ימין שלנו נמצא הים. שדרות ירושלים חוצים את כל יפו ותוך כדי המעבר בהם ניתן להגיע לפנינות חמד- כמו סניף הדואר הראשי של יפו שממוקם במבנה שנבנה בתקופת המנדט הבריטי.
רחוב ירושלים לא דומה למתחם התחנה המשופץ או למדרחובים מתויירים אחרים הוא יחסית עזוב ומוזנח אך לצד המציאות הזו ניתן להבחין בפנינים היסטוריות כל כמה מטרים.
בפניה ברחוב רזיאל נגיע לכיכר השעון ששוחזרה ושופצה גם היא לאחרונה . השעון הוא אחד מהמבנים היותר וותיקים ביפו שנבנה לפני כמאה שנים לכבוד הסולטן הערבי ב1093 , בקרבת הכיכר כיום ניתן למצוא בתי מאפה ומסעדות ובמעלה הרחוב נמצא גם שוק הפשפשים.
נחזור קצת אחורה ונמשיך ברחוב יפת המוכר גם בשמו הערבי כ"עג'מי" שהתפרסם בשנים האחרונות בזכות הסרט הנעשה בו. זהו אזור אחר לגמרי ביפו בעל סגנון שונה של בניה וצביון. בפינת רחוב יפו ורחוב לואי פסטר נוכל להתרשם ממבנים אירופאים – בית החולים הצרפתי ובית ספר . ברחוב פסטר עצמו ממוקמת גם כנסייה יוונית אורתודוכסית שבמידה והשער יהיה פתוח כדאי להתרשם מפנים הכניסה ומציורי הקיר שבה.

איפה אוכלים?

כיאה לעיר נמל כדאי ומומלץ מאוד ליהנות ממאכלי הדגים הטריים ומאוכל אותנטי מקומי כמו חומוס או מאכלי עדות שונים, מאפים נפלאים באבולעפיה ועוד. ניתן לשלב בביקור גם ביקור בבית קפה או מסעדה מוכרת ומפורסמת כמו מסעדת קלמטה או מסעדת יאפה סיפורים וקפה – שהיא גם חנות ספרים קטנה מקסימה וגם בית קפה וכמובן מסעדות מוכרות יותר כמו עלי קרוון, פועה או קפה יפו. ניתן ליהנות מאוד גם מקינוחים אותנטיים כמו מלבי או מגלידות טריות שמוכנות במקום. כמובן שבכל מקום בעיר תוכלו למצוא מקום לאכול ולשתות.

וכך, בכל פינה משמרת יפו את מורכבותו של המצב במאה השנים האחרונות. עיר המתרפקת על העבר, מייחלת לעתיד טוב יותר ומשתדלת למצות את החיים.

סיור סגווי ביפו

טיול באמצעות סגווי ביפו הוא אטרקציה נהדרת למטיילים בכל מקום ובמיוחד במקומות שהטיול בהם משלב עליות – למרות שיפו גובלת בתל אביב המישורית יש בה לא מעט עליות שלפעמים מאמצות את המטיילים ומעייפות אותם. הבחירה לשלב טיולי סגווי במסלול, תאפשר הגעה למקומות רבים יותר ותאפשר למטיילים להינות מביקור מקיף גדול יותר בעיר וכמובן להתעייף הרבה פחות. חווית הטיול על סגווי לא דומה לשום חוויה אחרת והיא בעצמה מייצרת הוואי משלה. השילוב של הכלי המדהים הזה בטיול ביפו יאפשר לטיול שלכם להיות קסום באמת.

סגווי ביפו

אודותינו

בחברתינו הוקמה על מנת לתת לאנשים "לטעום" מנופיה הקסומים של הערים הגדולות ירושלים ותל אביב -יפו יחד עם הדרכה מרתקת ומעניינת של מורי דרך מהשורה הראשונה .

הגבלות על המכשיר

המכשיר אינו מתאים לנשים בהריון

ולא לילדים מתחת לגיל 16

פרטי יצירת קשר

דרך חברון 57, ירושלים 
1-700-722-772
פקס: 072-222-4015
[email protected]