עשו לנו לייק    1-700-722-772  
חייגו אלינונווטו אלינו

טיולים רגליים בירושלים

העיר שנחשבת ככל הנראה לעיר היפה ביותר בישראל היא עיר הבירה ירושלים. ההרים מסביב, המקומות בתוכה והמרקם המגוון של האוכלוסיה, כולם הופכים את ירושלים למקום היפה ביותר בישראל, אחד המקומות היפים בעולם וגם אחד המקומות המתויירים ביותר על הגלובוס.


ביקור בכותל המערבי


ירושלים נחשבת לאחת הערים המתויירות ביותר בעולם לא רק בגלל יופייה כמובן. מדובר בעיר שהינה קדושה לשלוש הדתות הכי גדולות בעולם- היהדות, הנצרות והאיסלאם. לכן, אין זה פלא כי טיולים רגליים בירושלים יובילו אתכם בדרך כלל אל המקומות שמסמלים יותר מהכל את הדתות הללו. המקום הראשון אליו כל יהודי מוכרח להגיע, וכל תייר בסופו של דבר מגיע אף הוא, זהו הכותל המערבי.

הקיר העתיק הינו המקום אליו כל יהודי משתדל להגיע לפחות פעם אחת במהלך חייו, שם הוא מטמין פתק באחד החרכים שבקיר המפורסם ולמעשה פונה אל האלוהים בבקשה כתובה. בכותל המערבי ישנה הפרדה בין גברים לנשים על מנת לאפשר לכל מי שרוצה להגיע ולשאת מולו תפילה, כאשר ישנן לא מעט משפחות שבוחרות לחגוג באיזור את בר המצווה של הבן.


טיולים רגליים בירושלים בעקבות האיסלאם והנצרות


אחד המקומות הקדושים ביותר למוסלמים אף הוא יושב בישראל, והכוונה היא כמובן להר הבית.

בהר הבית שוכנים כיפת הסלע ומסגד אל אקצא, אך התיירים שאינם מוסלמים ומעוניינים לערוך טיולים רגליים באיזור העיר העתיקה של ירושלים, בדרך כלל עושים זאת בין הדוכנים המגוונים שמעניקים להם הזדמנות למצוא מזכרות מירושלים, לצד ממתקים טריים המוכנים על המקום.

טיולים רגליים בירושלים יובילו גם את כל מי שמעוניין להתרשם מהמקום הקדוש לנוצרים אל מקום מרתק, כנסיית הקבר. הדרך אל הכנסייה הינה עוברת ב-ויה דולורוזה, דרך החתחתים אותה עבר ישו בטרם מותו, שהיא ללא ספק אחד מהטיולים הרגליים המאתגרים והמעניינים ביותר בירושלים.

ברובע הנוצרי תוכלו להתרשם מכנסייה מפורסמת נוספת, כנסיית יוחנן המטביל, שהוקמה עוד באחת המאות הראשונות לספירה.


שוק מחנה יהודה ושכונת משכנות שאננים


כמובן שטיולים רגליים בעיר הבירה אינם חייבים להיות בעקבות דת מסוימת, אלא יכולים לקחת אתכם אל מקומות נוספים שיחשפו בפניכם עוד טפח מירושלים היפהפייה.

אחד המקומות הללו הוא שוק מחנה יהודה, שרבים מהעולים לירושלים בוחרים לעשות בו סיור ולהרגיש את כל הריחות והטעמים שהשוק מציע החל מדוכני הדגים, דרך דוכני התבלינים ועד החנויות הקטנות שמתמחות בממכר חלבה וגבינות.

על מנת להשלים את החוויה תוכלו לבקר באחת מהמסעדות הביתיות אותן תוכלו לפגוש במהלך הטיול בשוק, אלא אם כן תעדיפו לסעוד דווקא במסעדת "מחניודה" המפורסמת. טיולים רגליים בירושלים יהיו טיולים לא פחות מרתקים גם אל שכונת משכנות שאננים ואל טחנת הרוח המפורסמת, שהוקמה על ידי הנדבן הידוע משה מונטיפיורי,על מנת לספק תעסוקה לתושבי השכונה בשל המשפט המפורסם "אם אין קמח אין תורה". 

טיולים רגליים בירושלים

אודותינו

בחברתינו הוקמה על מנת לתת לאנשים "לטעום" מנופיה הקסומים של הערים הגדולות ירושלים ותל אביב -יפו יחד עם הדרכה מרתקת ומעניינת של מורי דרך מהשורה הראשונה .

הגבלות על המכשיר

המכשיר אינו מתאים לנשים בהריון

ולא לילדים מתחת לגיל 16

פרטי יצירת קשר

דרך חברון 57, ירושלים 
1-700-722-772
פקס: 072-222-4015
info@segb.co.il